Zofia Wojtkiewicz

5

okręg 2

Nazywam się Zosia Wojtkiewicz, mam 20 lat i kandyduję do Rady Miasta Sopotu.

Wykształcenie

Jestem absolwentką sopockich szkół: SP7 i III LO, które ukończyłam z wyróżnieniami. Kontynuuję swoją edukację na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku na wymarzonej specjalizacji — menager eventów.

Motywacja wyborcza

Kandyduję, bo czuję, że moją siłą jest energia, która motywuje mnie do działania.

Sopot dla mnie to

moja mała ojczyzna.

Osiągnięcia i działania dla Sopotu

Zarówno w szkole podstawowej, jak i średniej byłam przewodniczącą samorządu szkolnego i współorganizowałam: cykl konferencji i debat „Prawa człowieka”, koncert „Uśmiech za uśmiech”, wolontariat i projekty wspierające uczniów sopockich szkół. Byłam autorką szkolnego projektu do Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego, który został wybrany do realizacji. Po wznowieniu działalności Młodzieżowej Rady Miasta Sopotu pełniłam w niej zaszczytną funkcję wiceprzewodniczącej.

Dodatkowe wiadomości

Podstawą dobrego zorganizowania jest to, by każdy członek teamu wiedział, co ma do zrobienia i za co jest odpowiedzialny. To moje motto. W moich działaniach staram się dopilnować harmonogramu, wysłuchać wszystkich pomysłów i pozytywnie nastawić wszystkich do działania. Tworzenie projektu to długa droga, niekiedy z przeszkodami, lecz miło się patrzy na efekty końcowe.

Program

  • Dostępne usługi społeczne — rozszerzenie oferty i funkcjonalności Karty Sopockiej.
  • Zdrowi mieszkańcy — oddział położniczy z kontraktem NFZ w Centrum Rodziny przy ul. Polnej.
  • Kultura — rozbudowa oferty Młodzieżowego Domu Kultury.
  • Edukacyjna oferta dla młodych — rozszerzenie programów stypendialnych.
  • Stałe weekendowe miejsca postojowe dla mieszkańców posiadających identyfikatory w strefie zamieszkania w najbliższej okolicy Boh. Monte Cassino — krótkie odcinki dróg dojazdowych.
  • Realizacja aktywnych form rekreacji, sposobów zagospodarowania czasu wolnego zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych mieszkańców.
  • Głos mieszkańców — ich potrzeby i oczekiwania.
  • Propozycja stworzenia wolontariatu na rzecz osób starszych i chorych.

Jedna z najlepszych rzeczy przy kończeniu wspólnej pracy to radość, satysfakcja i uśmiech z osiągniętego sukcesu. Działania, które widzę, bądź wspominam przechadzając się po sopockich okolicach tylko motywują mnie do kolejnych pomysłów.