Marek Mizera

7

okręg 2

Od urodzenia mieszkam w Sopocie, tu kończyłem liceum. Sopot dał mi szansę, a ja chcę mu się odwdzięczyć.

Trenuję koszykówkę. Jestem w Klubie Kibica Żółto-Czarni i Klubie Kibiców Niepełnosprawnych Lechii Gdańsk. Sport to moja pasja. Nauczył mnie pracy zespołowej i walki o to, w co się wierzy. Dlatego mogliście mnie spotykać na licznych wiecach w obronie Konstytucji czy niezależnych mediów.

Teraz jako radny CHCĘ DZIAŁAĆ dla Sopocian.

Jestem studentem Uniwersytetu Gdańskiego. Moja praca dyplomowa dotyczy osób z niepełnosprawnościami, takich jak ja. Jestem członkiem Platformy Obywatelskiej i Nowej Generacji.

Sopot dla mnie to

bezpieczna przestrzeń, miejsce, gdzie mogę aktywnie działać.

„Marek to inteligentny, młody człowiek, pełen zapału i energii do działania na rzecz naszego miasta.  Pamiętam go jeszcze z czasów, gdy był uczniem, ponieważ niejednokrotnie zdobywał stypendium Prezydenta Miasta Sopotu za wybitne osiągnięcia. Myślę, że jest świetnym kandydatem na radnego, który będzie dbał o interesy Sopocianek i Sopocian oraz sprawi, że Sopot będzie jeszcze bardziej dostępny.”  Jacek Karnowski Poseł na Sejm RP wieloletni Prezydent Miasta Sopotu

Program

  • Uczniowie nie mogą być samotni, anonimowi, dyskryminowani. Postawmy w szkołach na odpowiednie programy edukacyjno-wychowawcze.
  • Sopot dla rodzin! Budowa mieszkań komunalnych to szansa, że młodzi zostaną, a miasto będzie się rozwijać.
  • Doceńmy seniorów! Rozszerzmy przestrzenie, gdzie będą zdobywać pasje, spotykać się i być razem.
  • Mamy kluby sportowe, z których możemy być dumni. Wspierajmy je oraz integrujmy wokół nich Sopocian.
  • Wesprzyjmy osoby z niepełnosprawnościami. Dzięki asystentom i dostosowaniom w szkołach i miejscach pracy będą mogli godnie żyć i działać.
  • Stop barierom architektonicznym. Dostosujmy chodniki, ulice, przestrzenie publiczne do potrzeb osób niewidomych, niedowidzących i z ograniczeniami ruchu.
  • Stwórzmy Sopocki Program Profilaktyki i Rehabilitacji – Sopot to uzdrowisko również dla Sopocian.