Emil Bogumił

7

okręg 3

Od lat aktywnie działam na rzecz mieszkańców, współtworzyłem system pomocy w Centrum Wsparcia Ukrainy.

Jestem aktywnym sopocianinem

Bardzo interesuję się życiem miasta. Już w trakcie studiów dziennikarskich rozpocząłem pracę dla portalu esopot.pl. Zaangażowanie to szybko przerodziło się w miłość do kurortu. Postanowiłem wykorzystać całą swoją energię do działania na rzecz miasta i służenia mieszkańcom, m.in. w Centrum Wsparcia Ukrainy, gdzie jako jeden z koordynatorów niosłem pomoc pokrzywdzonym. Jestem animatorem wielu wydarzeń lokalnych, zbiórek, biegów, spacerów konsultacyjnych. Wspólnie z Wami dbałem o czystość lasów i pomagałem potrzebującym.

Sopot dla mnie to

wymarzone miejsce do życia.

Rodzina

W Sopocie, tuż po wojnie, moi pradziadkowie prowadzili warsztat samochodowy oraz kuźnię. Tutaj urodzili się moi dziadkowie. Wraz z partnerką i dwoma „adopciakami” planujemy założyć w kurorcie rodzinę.

Od lat działam na rzecz sopocianek i sopocian. Po wielu wymagających i satysfakcjonujących chwilach jestem gotowy wziąć na siebie nową odpowiedzialność – służbę w Radzie Miasta Sopotu.

Program ogólnosopocki

 • Wspieram rozwój infrastruktury uzdrowiskowej.
 • Zieleń w mieście w dobie kryzysu klimatycznego to podstawa dobrego życia.
 • Będę działał na rzecz rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.
 • Sopot jako miasto bez barier, dostępne dla każdego, to moje marzenie.

Program dla okręgu

 • Mobilność
  Samochody i hulajnogi elektryczne dają nam komfort i ułatwiają podróżowanie. Kierowcy i piesi powinni żyć w zgodzie. Musimy jasno wyznaczyć zasady parkowania, by panowała wśród nas harmonia.
 • Rodziny z dziećmi
  Wykorzystajmy mądrość seniorów i energię młodych, by nasze miasto zmieniało się na lepsze i stawało się coraz bardziej otwarte dla każdego. Oferta zajęć musi być atrakcyjna także dla rodzin.
 • Czyste lasy
  Lasy i tereny zielone to nasze wspólne dobro. Nie możemy pozwolić, by na co dzień zalegały w nich śmieci. Razem sprawmy, by ich miejsce zajęły nowe ławki i kosze na odpady.
 • Aktywność obywatelska
  Radny powinien być rzecznikiem mieszkańców. Wyznacznikiem jego pracy musi być aktywność obywatelska. Możemy ją zwiększyć, organizując comiesięczne spotkania dotyczące ważnych dla okręgu spraw.