Aleksandra Gosk

1

okręg 2

Miejsce

Jestem sopocianką. Mieszkam w Sopocie całe swoje życie. Podobnie jak moi rodzice i dziadkowie. To moje miejsce na ziemi.

Rodzina

Jestem szczęśliwą mamą dwóch wspaniałych córek. To właśnie one inspirują mnie do działania obywatelskiego.

Praca

Jestem lokalną przedsiębiorczynią. Od 2009 roku prowadzę rodzinną klubokawiarnię Trzy Siostry, która na stałe wpisała się w krajobraz Sopotu. Organizujemy wydarzenia kulturalne, wieczory autorskie, spotkania tematyczne, angażujemy się w akcje społeczne, wspieramy sopockich wolontariuszy WOŚP. Od lat jesteśmy partnerami tak prestiżowych festiwali, jak Literacki Sopot czy Sopot Film Festival.

Sopot dla mnie to

miejsce aktywności lokalnych o globalnym zasięgu.

Jestem aktywistką. Działam na rzecz Praw Kobiet, a także wraz z Koalicją Las Jest Nasz angażuję się w ochronę lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zainicjowałam i aktywnie angażowałam się w przeprowadzenie konsultacji w sprawie utworzenia Rezerwatu Lasy Sopockie. Jestem radną dwóch ostatnich kadencji. Przewodniczącą komisji Turystyki i Uzdrowiska, przewodniczącą Rady Społecznej SPZOZ „Uzdrowisko Sopot”, członkiem zarządu Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP. Aktywnie działam w Radzie Dialogu Społecznego ds. Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Sopotkowo” w Sopocie, w Sopockiej Radzie Organizacji Pozarządowych, Zespole Sopot Miasto Praw Człowieka oraz w Ruchu Samorządowym TAK! Dla Polski.

Mój program na kadencję 2024-2029

Sopot jest uzdrowiskiem.

Będę działać na rzecz rozszerzenia dostępności usług uzdrowiskowych dla mieszkańców, co podniesie naszą jakość życia. Niezbędna i konieczna jest rozbudowa infrastruktury uzdrowiskowej.

Urząd Miasta Sopotu jest dla mieszkańców.

Uważam, że utworzenie Centrum Obsługi Mieszkańców usprawni jego funkcjonowanie.

Sopot to miasto turystyczne.

Będę zabiegać o regulacje w sprawie najmu krótkoterminowego, aby żyło nam się dobrze, także w sezonie letnim.

Lokalna przedsiębiorczość stanowi o charakterze tego miasta.

Będę działać na rzecz promocji lokalnych usług.

Mieszkańcy Sopotu są wyjątkowi.

Będę wspierać i rozwijać programy mieszkaniowe w celu powiększenia wspólnoty Sopocian.

Mój okręg to wiele obiektów sportowych.

Wsparcie ich rozwoju i rozszerzenie dostępności do nich dla mieszkańców to jeden z moich priorytetów.

Sopocki Rynek to usługowe serce Sopotu.

Będę zabiegać o aktywizację tego miejsca, również poza dniami handlowymi.

Zmiany klimatyczne to wyzwanie także dla Sopotu.

Będę dalej działać na rzecz ochrony lasów, tworzenia terenów zielonych w mieście, pozyskania środków na odnawialne źródła energii.

„Aleksandra Gosk to jedna z najbardziej pracowitych i twórczych radnych w Sopocie. Jeżeli chcesz, aby Sopot był przodującym uzdrowiskiem nie tylko dla turystów, ale i dla mieszkańców, to głosuj na Olę Gosk. To będzie dobrze oddany Twój głos”  Jacek Karnowski