Adam Gil

5

okręg 4

Kim jestem

Moją pasją jest sport. Ukończyłem AWF w Katowicach, jestem trenerem II klasy hokeja na lodzie. Na swoim koncie mam studia podyplomowe w zakresie „Bezpieczeństwa i Higieny Pracy” oraz uprawnienia inspektora nadzoru terenów zieleni. Moją pasją są podróże do miejsc znanych i tych nieco mniej znanych. Mam ogromne zasoby energii do działania.

Czym się zajmuję

Zawodowo zajmuję się zarządzaniem obiektami sportowymi. Jestem kierownikiem Krytej Pływalni przy ulicy J.J. Haffnera 57 w Sopocie. Dbam o to, by każdy nasz klient czuł się u nas jak najlepiej i chętnie do nas wracał.

Sopot dla mnie to

miasto, które wybrałem na swoje miejsce do życia. Pragnę, żeby było czyste, zadbane i przyjazne dla każdego.

Osiągnięcia

Wiele lat uprawiałem hokej na lodzie i trenowałem młodzieżową reprezentację Polski. Byłem prezesem klubu sportowego UKS „Siódemka” Sopot. Uhonorowano mnie „Bursztynowym Łukiem Amazonek” za wspieranie walki z rakiem piersi. Od wielu lat jestem wolontariuszem WOŚP. Wspieram Fundację DKMS – zostań dawcą szpiku kostnego.

Rodzina

Mieszkam z rodziną przy ulicy Małopolskiej w Sopocie. Jestem mężem, ojcem dwójki dzieci: Julii i Piotra. Żona Kasia to sopocianka — wychowała się przy ulicy Kolberga, gdzie do dziś mieszkają moi teściowie. Dzieci uczęszczają do sopockich szkół.

Dlaczego kandyduję

Chcę reprezentować Wasze interesy w Radzie Miasta. Wspólnie będziemy mieć wpływ na to, w jaki sposób Sopot się zmienia. Nie szukam wymówek, działam! Chcę, by Sopot był czystym, zadbanym i przyjaznym miastem dla wszystkich mieszkańców.

Program ogólnosopocki:

Będę działał na rzecz realizacji celów, zawartych w programie:
  • Przedsiębiorczość i zrównoważona turystyka.
  • Wysoka jakość życia: przestrzeń publiczna, zieleń, transport.
  • Edukacja i oferta dla młodych.
  • Zdrowi mieszkańcy (w tym sport).

Program dla naszego okręgu:

  • Chcę działać na rzecz uregulowania tzw. najmu krótkoterminowego.
  • Chcę utworzyć tzw. „strefy ciszy” na osiedlach – na wzór miast europejskich.
  • Chcę stworzyć miejsca spotkań rodzinnych w plenerze.
  • Chcę działać na rzecz przebudowy ulic: Łowickiej (pomiędzy ul. Mazowiecką i Kujawską) i Cieszyńskiego, na rzecz budowy parkingu osiedlowego przy ul. Cieszyńskiego, na rzecz remontu schodów Kraszewskiego-Junaków.
  • Chcę zorganizować więcej zajęć sportowych i rekreacyjnych dla mieszkańców Sopotu.