Monika Winiarska-Wistuba
8
okręg 3
Wykształcenie
Szkołę podstawową kończyłam w 1995r. na os. Mickiewicza, liceum na Brodwinie w 1999 r. Od 20 lat jestem psychologiem i w tym obszarze kontynuuję nieustannie edukację.
Sopot mam w sercu i głowie, od zawsze. Tu, jako dziecko, zdobywałam pierwsze doświadczenia zawodowe w słynnej smażalni ryb „Karmazyn”, którą prowadziły moja Babcia i Mama. Tu, na Łysej Górze, uciekając przed dzikami, nauczyłam się jeździć na nartach. Tu zakładałam pierwszy Sejmik Młodzieży Sopockiej. Tutaj mieszkam, wychowuję dzieci, oddycham jodem o każdej porze roku.
Sopot dla mnie to
Korzenie. Bezpieczeństwo. Spokój.
Praca
Pracuję głównie z osobami dorosłymi w nurcie krótkoterminowym, skoncentrowanym na osiągnięciu optymalnych rozwiązań dla przejawianych trudności. Dodatkowo wspieram na co dzień ratowników z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa na całym polskim wybrzeżu.
Osiągnięcia
Jestem dumna z moich dzieci, bo rosną na mądrych i dobrych ludzi. Jestem dumna z siebie, bo pomimo wcześniejszych trudności żyję w zgodzie ze sobą i sukcesywnie realizuję swoje plany i marzenia.
Rodzina
Wspierający partner Piotr — żeglarz, przebojowa 15-letnia córka Lila (radna w Młodzieżowej Radzie Miasta), bystry i dowcipny 13-letni syn Mikołaj (trenuje piłkę nożną w Ogniwie), kot Charlie z Sopotkowa, pies Cytrus z Mazur i jaszczurka Gryzak z Australii.
Dlaczego kandyduję?
CHCĘ mieć realny wpływ na Sopot. CHCĘ angażować się w działania promujące i ratujące zdrowie psychiczne mieszkańców. CHCĘ korzystać z mojej wiedzy, kompetencji, doświadczeń i marzeń — dla Was. CHCĘ dać z siebie więcej.
7 kwietnia proszę o Twój głos!
Program
- Przywrócenie miastu wysokiej kultury.
- Wzrost kompetencji Młodzieżowej Rady Miasta.
- Włączanie społeczne osób o rożnych potrzebach.
- Wykorzystanie pustych lokali mieszkaniowych na wynajem długoterminowy dla mieszkańców.
- Budowa lub rewitalizacja przestrzeni rekreacyjnych.
- Tworzenie sieci wsparcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych zagrożonych depresją i innymi zaburzeniami emocjonalnymi oraz trudnościami adaptacyjnymi.
- Międzypokoleniowe spotkania łączące świat osób starszych ze światem młodzieżowym.
- Program „Podaj dalej” – zgodnie z tezą, iż dobro powraca — sztuka wzajemnego wyświadczania sąsiedzkich przysług.
Gdy do Sopotu wracam po dłuższej nieobecności, zachłystuję się zapachem morza, zapachem lasów. Mam tu wszystko, czego potrzebuję.